Čilić propustio šest set lopti i izgubio od Albota u dva seta

Objavljeno: 12/08/19 19:35

Hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u prvom kolu ATP Masters 1000 turnira u Cincinnatiju, bolji od 18. tenisača svijeta bio je Moldavac Radu Albot (ATP – 39.) sa 6:4, 7:6 (6).

U prvom setu Moldavcu je jedan break bio dovoljan za osvajanje seta, dok u drugom nije bilo oduzimanja početnog udarca. Bliže oduzimanju servisa bio je Čilić, no nije iskoristio nijednu priliku. Kod vodstva 5-4 propustio je dvije set i break prilike, isto i kod 6-5, a veliku šansu imao je i u trinaestoj igri.

Hrvatski tenisač imao je vodstvo od 6-4, i dok je prvu set loptu Moldavac spasio kvalitetnim servisom, kod 6-5 Čilić je imao priliku završiti set na svojem servisu, no napravio je dvostruku pogrešku. Dekoncentrirani Čilić radi još dvije pogreške i Albot slavi nakon sata i 56 minuta igre.

Čilić je susret završio s 41 neforsirane pogreške i 28 ‘winnera’, dok je Albot imao 21 pogrešku i 21 izravni poen.

Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj, a u prvom, odigranom na olimpijskom turniru u Rio de Janeiru 2016., slavio je Čilić.