Sarajevo se remijem s BATE-om oprostilo od Europske lige

Objavljeno: 16/08/19 7:36

Nogometaši Sarajeva nisu se uspjeli plasirati u playoff Europske lige nakon što su u uzvratu trećeg pretkola u Borisovu odigrali nerješeno s domaćim BATE-om 0:0.

Prvi meč odigran prošlog tjedna u Sarajevu završen je pobjedom bjeloruskog predstavnika rezultatom 2:1, a ta pobjeda bila je dovoljna timu iz Borisova za prolaz u iduću fazu natjecanja.

Povredama uzdrmana ekipa Sarajeva u Bjelorusiji je nastupila s nadom da može ostvariti veliku, gotovo nemoguću pobjedu. Izabranici Husrefa Musemića nisu u tome uspjeli, ali odigrali su odličan meč u kojem su nijanse mogle donijeti drugačiji ishod.

Početak meča donio je napadačku igru domaćina, ali većih prilika nije bilo. Sarajevo se veoma brzo riješilo početnog pritiska i počelo napadati, a zatim i prijetiti golu BATE-a. U nekoliko navrata šutirao je Velkoski, međutim njegovi udarci nisu bili dovoljno snažni.

Kako se bližio kraj meča, Sarajevo je stezalo obruč pred golom BATE-a, koji se uglavnom koncetrirao na čuvanje svog gola i prednosti iz prvog meča.

Odlične prilike za postizanje gola u 82. i 85. minutu imali su Velkoski i Handžić, međutim promjene rezultata nije bilo. Minut prije kraja utakmice odličan šut je imao Mustafić, a golman BATE-a krajnjim naporima brani njegov udarac.